Черноморец извоюва първа победа, остави Спартак на дъното

22-11-2014 19:13

Черноморец записа първа победа за сезона в Националната баскетболна лига. Бургазлии се наложиха над Спартак Плевен със 73-70 в мача между двата отбора без победа до настоящия седми кръг. След днешния успех Черноморец е с победа и 5 загуби, а Спартак остава последен в класирането с 0-6. Следващата седмица бургазлии гостуват на Лукойл Академик, а плевенчани посрещат Черно море Порт Варна.

Гостите от Плевен започнаха мача добре и след няколко минути водеха със 17-8. Те продължиха да водят до края на частта и запазиха малък аванс до почивката, когато резултатът беше 39-35 в тяхна полза. Темпото се запази и след подновяването на играта, като след 30 минути разликата беше още по-малка – 55-53. Тя се запази до няколко минути преди края, но в решителните моменти Черноморец обърна резултата и извоюва първи успех за сезона.

Домакините спечелиха борбата под коша с 42-30, но извършиха повече грешки – 15 срещу 8 на Спартак. Бургазлии предизвикаха повече нарушения на съперника си – 25, извършвайки едва 14 за целия мач и се възползваха добре от възможностите си от наказателната линия – 21/25.

Илия Милутинович записа 18 точки и 8 борби за успеха на отбора си, с 16 и 6 се включи Константин Коев, а 12 плюс 6 записа Богдан Боев.

За Спартак 18 точки вкара Веселин Георгиев, а с 13 и 6 борби се отчете Михаил Танев.