Три поред за Балкан

22-11-2014 20:07

Балкан записа трета поредна победа в НБЛ, след като днес се наложи с 97-86 като гост над Ямбол. Ботевградчани водеха през цялата среща, но домакините не им позволиха сериозно откъсване и ги държаха под напрежение до края. Това е общо пета победа за Балкан, който има и 2 загуби, а ямболии са с актив 1-5 и заедно с Черноморец са на предпоследно място в класирането. В следващия кръг баскетболистите на Александър Тодоров почиват, а Ямбол ще бъде гост на Рилски спортист.

В първите минути отборите размениха водачеството няколко пъти, а до края на първата част Балкан имаше малка преднина от 2-3 точки. Тя се запази в началото на втория период, но след серия от 14-5 Балкан се откъсна напред, за да поведе с 49-36 на почивката. Ямболии започнаха второто полувреме с 10-1 в своя полза, приближавайки се само на 4 точки от съперника и се задържаха на 6 зад него в края на третата четвърт. Балкан не загуби водачеството до края на срещата, като увеличи малко аванса си и завърши мача без излишни нерви.

Победителите имаха малко предимство в борбата под коша – 37 срещу 31, а успеваемостта им от тройката беше много добра – 14/34 (41%) срещу 5/14 (36%) на ямболии. Ботевградчани имаха преднина в точките под коша – 46-34, точките от втори шанс – 11-2 и точките след грешки на съперника – 21-8.

Иван Лилов вкара 25 точки за победата на отбора си, 24 (5 тройки) добави Мартин Маринов, а с 21 и 7 борби се включи Павел Маринов.

За Ямбол Карон Джонсън отбеляза 25 точки, Тони Бърнас вкара 18 и хвана 8 борби, а 15 наниза Станислав Говедаров.