Лукойл Академик с убедителна победа над Левски

26-11-2014 19:47

Вицешампионите продължават без загуба

Лукойл Академик спечели шестата си победа и продължава първенството без загуба. Тимът на Йовица Арсич се наложи убедително като домакин над шампиона Левски при резултат 91-77, след като доминираше през целия мач. Това е първа среща на вицешампионите срещу тима на ′′сините′′, който успя да ги детронира през миналия сезон от първото място. Така до момента ′′студентите′′ продължават без загуба, а Левски са с актив 5-2. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Черноморец, а Левски гостува на Берое Стара Загора.

Мачът започна оспорвано, но само до втората минута, след която вицешампионите направиха силна серия от 9-0 и се откъснаха сериозно напред при 13-5. Малко след това , след силно включване на Чарлс Томас, ′′студентите′′ увеличиха преднината си на 15 точки при 22-7. До края на първата част Левски успя да намали значително разликата, а след тройка на Павлин Иванов точно в последната секунда, тя падна на 6 точки.

Домакините от Правец задържаха преднината си и през втория период, като на моменти тя отново достигна 10 точки. 2 минути преди края, след две тройки на Митко Димитров и Павлин Иванов,  ′′сините′′ успяха да стопят пасива си на 3 точки при 40-37 и на полувремето разликатата падна на 5 при 44-39.

След като в началото на третата четвърт разликата бе само 2 точки (44-42), Лукойл реализира серия 12-3 и отново увеличи авана си на двуцифрен актив. Домакините продължиха да доминират и в последната част като след още една серия от 12-0 разликата достигна за първи път 20 точки и до края те задържаха преднината си.

Лукойл Академик овладяха цели 43 борби срещу само 17 за Левски и направиха 10 асистенции повече от тях.

Чарлс Томас беше най-резултатен за победата на Лукойл Академик с 23 точки, а 21 добави Тери Смит. Крис Минков реализира 10.

Станимир Маринов беше най-резултатен за Левски с 21 точки, а 20 добави Павлин Иванов.