Левски взе своето в Стара Загора

03-12-2014 20:55

Левски победи Берое за шеста победа през сезон в Националната баскетболна лига. Отборите изиграха последния мач от осмия кръг в зала „Общинска” в Стара Загора, а крайният резултат бе категоричен в полза на „сините” – 85-62. Така те са с 6 победи и 2 загуби и веднага след непобедения лидер в класирането Лукойл Академик. Старозагорци пък са шести до момента с 3 победи 4 загуби в актива си. В следващия кръг Левски почива, а Берое гостува на Черноморец.

Гостите поведоха още в първите атаки и макар че не успяха да натрупат сериозен аванс, бяха напред в резултата през цялата първа част. След 7 поредни точки в края й те се откъснаха с 10 напред. Двуцифреният аванс на Левски се запази до почивката, като на моменти стигаше 15 точки, а след едно полувреме таблото показваше 45-33. След серия от 6-0 в началото на третата част старозагорци се върнаха близо до съперника, но Левски отвърна с 11-2 и бързо си върна комфортния аванс. Скоро разликата стана 20 точки, като тя беше такава и 6 минути преди финалната сирена, а победителят вече беше ясен и отборите просто оформиха крайния резултат.

Левски спечели борбата под коша с 46-36, а и двата отбора имаха ужасен ден от тройката – 2/19 за гостите и 3/15 за Берое. „Сините” обаче компенсираха с по-добра успеваемост общо от игра – 48% срещу 35% на съперника. Те отнеха с 5 топки повече и предизвикаха 5 грешки повече на Берое. Точките под коша бяха 60-30 в полза на Левски, от втори шанс – 12-2, а след грешки на съперника – 20-11.

Николай Върбанов вкара 26 точки и овладя 9 борби з победителите, 19 плюс 9 записа Христо Захариев, а с 12 точки завърши Алекс Симеонов.

За Берое Диуейн Джаксън регистрира дабъл дабъл от 22 точки и 19 борби, а 15 отбеляза Майк Блек.