Берое с лесна победа срещу Черноморец

06-12-2014 19:51

Берое спечели четвъртата си победа в НБЛ

В мач от 9 кръг тимът от Стара Загора се наложи като гост над Черноморец при резултат 101-69,след като водеше с убедителна преднина през цялата среща Така до момента Берое са с актив 4-4,  а Черноморец имат само един успех и 7 загуби. В следващия кръг тимът на Любомир Минчев гостува на Черно море Порт Варна, а още в сряда бургазлии посрещат Левски у дома.

Още след първата част гостите от Берое натрупаха сериозна преднина и след 10 минути , в които отбелязаха 27 точки срещу 14 на съперника, водеха с 13 точки. На моменти през втория период разликата достигна почти 20 точки, но до почивката бургазлии намалиха изоставането си отново на 13. След подновяване на играта разликата нарасна над 20 точки и на практика нещата се решиха още там. В последната четвърт старозагорци нямаха милост и увеличиха още повече аванса си, за да спечелят срещата с 32 точки разлика.

Шестима играчи от Берое завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатни за победата с по 17 точки бяха Майк Блек и Мичъл Картър, който хвана и 8 борби. Диуейн Джаксън направил дабъл-дабъл като отбеляза 16 точки и хвана 14 борби, а също толкова вкара и Камен Атанасов. По 13 точки записаха Венцислав Петков и Мартин Раднев.

За Черноморец по 12 отбелязаха Деян Биелич и Илия Милутинович, а Константин Коев също бе много полезен като реализира 8 точки и хвана 7 борби.