Ямбол остави Спартак без победа

06-12-2014 20:24

Ямбол записа втора поредна победа в НБЛ като домакин на Спартак Плевен с 85-77 и остави съперника си на дъното на класирането без успех до момента. Баскетболистите на Юлиян Радионов обаче трябваше да се потрудят за успеха, след като срещата беше равностойна през почти цялото време, а 5 минути преди края разликата беше само 3 точки. До момента Ямбол е с 3 победи и 5 загуби и е седми в класирането, а плевенчани са последни с 8 загуби. В следващия си мач Ямбол приема Лукойл Академик, а Спартак Плевен ще бъде гост на Балкан.

Домакините поведоха в първите минути и поддържаха малък аванс през цялата първа част и в началото на втората. Серия от 9-0 на Спартак обаче изравни резултата при 31-31. В средата на втората четвърт ямболии записаха 10 безответни точки и се откъснаха с 15 напред, а на почивката авансът им беше 10. През третия период гостите съумяха да се задържат близо зад съперника, а след 10-0 в края им изравниха резултата при 62-62. Ямбол поведе в първите атаки на заключителната част и не изгуби водачеството до края, като на моменти разликата отново беше 10 точки.

Ямболии спечелиха борбата под коша – 42-29 и имаха доста по-добра успеваемост при стрелбата от игра – 59% срещу 43%. Те вкараха и цели 60 точки под коша срещу 22 на съперника.

Тони Бърнас реализира 24 точки и овладя 13 борби за победата на отбора си, 16 плюс 7 борби добави Карон Джонсън, а с 13 точки 7 асистенции се отчете Тейлър Лейзър.

За Спартак Михаил Танев вкара 20 точки, с 13 завърши Веселин Георгиев, а с по 11 – Иван Тилев и Васил Александров.