Лукойл Академик ще посрещне новата година без загуба в НБЛ

29-12-2014 19:48

Лукойл Академик спечели последния си мач за 2014 година. „Студентите” спечелиха 11-а поредна победа в НБЛ като гост на Рилски спортист с 86-76 и остава непобеден в първенството до момента. Лукойл Академик беше по-стабилният отбор през второто полувреме и не позволи на противника да се доближи в резултата. За Лукойл дебютира Христо Захариев. Самоковци са с по 5 победи и загуби до момента. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Спартак Плевен, а Рилецо гостува на Берое.

Отборите започнаха равностойно, като през цялата първа част Лукойл имаше малка преднина, но домакините не позволиха разлика по-голяма от 3-4 точки. Разликата се запази и през втория период, като в средата му резултатът беше изравнен, а на почивката домакините взеха две точки преднина. В началото на второто полувреме разликата в полза на Рилски стана 5 точки, но серия от 11-0 на Лукойл се оказа повратен момент в мача. В края на третия период гостите водеха със 7 точки, а разликата не падна до края на мача. Напротив – пет минути преди края стана двуцифрена и се запази такава до сирената.

Тери Смит записа 28 точки, 6 борби и 5 асистенции за победителите, а 21 точки добави Морис Къри. Чарлс Томас не игра в мача за Лукойл, а контузии получиха Тенчо Банев и Веселин Веселинов.

За Рилски Жарко Ракочевич отбеляза 16 точки и хвана 10 борби, а 14 плюс 7 добави Тони Гуджино.