Ямбол надви отслабения Левски за край на годината

30-12-2014 19:53

Ямбол победи Левски като домакин с 81-66 в последния мач от НБЛ за 2014 година. Отслабеният тим на шампиона гостува с 10 баскетболисти и след силно начало на домакините се стигна до крайния резултат. Така ямболии прекъснаха серията си от две поредни загуби и са с актив 4-7. Серията от три поредни победи на „сините” пък беше прекъсната и те са с 8-3. В следващия кръг Ямбол гостува на Черноморец, а Левски приема Балкан.

Ямбол започна срещата със смазваща серия от 27-3, но след като „сините” навлязоха в мача през втората част, на моменти разликата падна до 7 точки. На почивката обаче тя отново беше двуцифрена – 46-32. Домакините запазиха комфортен аванс след почивката и се откъснаха с 18 напред след третия период, а до края спокойно изведоха мача до победа.

Победителите имаха предимство в борбата под коша – 43-29, успеваемостта при стрелба общо от игра – 48% - 32%.

Тони Бърнас записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за успеха на отбора си, 16 плюс 8 добави Стоян Петков, а 11 вкара Мартин Дурчев, който изигра първия си мач с отбора за този сезон.

За Левски мачът бе изигран на практика от седем баскетболисти – Алекс Симеонов, Деян Карамфилов, Павел Иванов, Павлин Иванов, Николай Върбанов, Стоян Гюроски и Димитър Ангелов. Най-резултатни бяха ямболиите в състава на Левски – Павлин Иванов наниза 26 точки, а Димитър Ангелов – 17.