Две поред за Ямбол след категоричен успех в Бургас

10-01-2015 19:30

Ямболии взеха петата си победа от началото на сезона

Ямбол стартира новата година така, както завърши старата - с победа. Тимът бе гост на Черноморец в регионален сблъсък и спечели с 85-63. Домакините издържаха само една част, а през втората ямболии се откъснаха и надиграха категорично съперника. Ямбол вече е с 5 успеха и 7 поражения, с които се доближи до отборите отпред в класирането, докато бургазлии остават предпоследни с баланс 1-10. След седмица Ямбол ще е домакин на Черно море, а черноморци гостуват на Балкан.

След равностойна първа част, Ямбол направи серия от 12-1 в началото на втората и дръпна с 10 точки. Малко по-късно гостите направиха и 9-1 за аванс от 13 точки, а на почивката увеличиха до 16.

След паузата ямболии гостите контролираха разликата и нямаха проблеми да спечелят срещата.

Ямболии вкараха 10 тройки от 22 опита срещу едва 3 от 14 за домакините. Отделно бургазлии имаха и 13 грешки в повече, което доведе до предимство от 29-6 при точките след грешки за гостите.

Тайлър Лейзър завърши със 17 точки за победителите, а с 13 отчете Тони Бърнас.

За домакините дабъл дабъл направиха Любен Пасков с 19 точки и 11 борби и Деян Биелич със 17 и 17.