Лукойл Академик взе своето в Стара Загора

24-01-2015 19:50

Вицешампионите спечелиха 13-а поредна победа

Лукойл Академик остава категоричен лидер в мъжката НБЛ след 13-а поредна победа. Днес вицешампионите гостуваха на Берое в Стара Загора и постигнаха нов успех след 91-84. Лукойл дръпна в края на първото полувреме, а в третата част разликата нарастна още, за да се стигне до по-голяма разлика и по-лесни последни минути. Така лидерите в шампионата вече са с баланс 13-0 и са далеч пред втория в класирането. Беройци пък остават 6-и с актив от 6 успеха и 8 поражения. След седмица Лукойл ще гостува на Левски, а седем дни по-късно същото ще направят и заралии.

Лукойл започна силно и дръпна с 12-2 до средата на първата част. Вицешампионите поддържаха добър аванс след това преди Берое да направи серия от 12-0 във втората и да излезе напред с 4 точки. До почивката обаче гостите отговориха с 14-1 и влязоха в съблекалните с аванс от 9 точки.

След паузата Лукойл заигра добре и след 11-и направи разликата 16 точки. Тя се поддържаше двуцифрена до края на частта, но в последната домакините намалиха на 7. След това обаче гостите направиха 6-0 и до края нямаха проблеми.

Берое вкара 14 тройки от 40 опита, докато Лукойл успя в 8 от 25. Гостите обаче имаха 18 точки повече в подкошието, а общо в стрелбата бяха 54% (34 от 63) срещу 39.7% (27 от 68).

Дий Браун направи силен дебют за Лукойл и завърши с 21 точки и 12 борби. Димитър Димитров добави 16 точки, а с 11 се отчете Тери Смит.

За домакините с 23 точки приключи Майк Блек, а с 22 и 12 борби бе ДиУейн Джаксън.