Лукойл Академик без проблеми край морето

06-02-2015 19:32

Лукойл Академик се разходи до Бургас за лесна победа с 96-51 срещу Черноморец. Отборите играха мач от 17-ия кръг на НБЛ в зала „Бойчо Брънзов”, а от началото до края на мача гостите контролираха случващото се на терена. Така след първата си загуба за сезона – от Левски в София във вторник, Лукойл Академик си върна победния ход. „Студентите” продължават да са еднолични лидери в класирането с 14 победи и загуба. Бургазлии пък са предпоследни с актив 2-13. В следващия кръг, който е последен преди турнира Купа България, Лукойл Академик ще бъде домакин на Черно море, а Черноморец ще гостува на Берое.

„Студентите” поведоха още в първите минути на мача, а със серия от 7-0 в средата на първата част се откъснаха с 13 точки напред. След нови 7 безответни точки, този път в началото на втория период, разликата стана по-голяма от 20 точки, а на почивката резултатът беше 48-29. След подновяването на играта разликата скочи над 30 точки, а след като Лукойл допусна по 11 точки в коша си през третия и четвъртия период, увеличи разликата до 45 в края.

Тери Смит записа 18 точки и 7 асистенции за победителите, 17 плюс 13 завършващи паса добави Дий Браун, а 15 точки отбеляза Крис Минков.

За Черноморец Любен Пасков отбеляза 15 точки, а с 9 и 13 борби се включи Деян Белич.