Черно море непоколебим срещу Спартак Плевен

07-02-2015 18:46

Черно море Порт Варна победи категорично Спартак Плевен като домакин с 89-63 в 17-ия кръг от НБЛ. Варненци посрещнаха последния в класирането в зала „Христо Борисов” и водиха през целия мач, за да стигнат до очаквания успех. Техните шансове за четворката преди жребия за Купата обаче остават не особено реалистични. До момента тимът е с 9 победи и 6 загуби, а в следващия кръг гостува на Лукойл Академик. За да влезят „моряците” в четворката, Рилски спортист трябва да загуби два от следващите си три мача – днешния срещу Ямбол, срещу Черноморец и срещу Балкан. Плевенчани, които ще бъдат домакини на турнира Купа България, продължават да са единствени без победа до момента, като днес претърпяха 15-а поредна загуба. В следващия кръг те посрещат Ямбол.

Със серия от 14-2 на още в първите минути варненци дадоха заявка как ще се развие мачът. Те запазиха двуцифрен аванс до края на първата част, а още преди почивката се откъснаха с над 20 точки напред. Серия от 14-3 в края на третия период доближи преднината на „мореците” до 30 точки, а до края те спокойно доиграха мача.

Варненци овладяха 47 борби срещу 32 на съперника и си подадоха цели 30 асистенции срещу 9. Те имаха и значително по-добър процент за стрелба общо от игра – 56% срещу 35% на плевенчани и вкараха над двойно повече точки в подкошието – 60-28.

Лени Даниъл наниза 24 точки за поебдителите и добави 6 борби. 17 плюс 7 записа Милян Пупович, а 12 и 6 регистрира Милош Коматина. Капитанът Асен Великов завърши с 10 точки, 8 асистенции и 5 борби.

За Спартак Крум Дойчинов отбеляза 14 точки и хвана 6 борби. По 12 вкараха Веселин Георгиев и Милен Захариев.