Пет поред за Рилски спортист и твърдо място в четворката

08-02-2015 17:48

Самоковци спечелиха втори мач за два дни

Пета поредна победа в мъжката НБЛ записа отборът на Рилски спортист. Самоковци гостуваха в Бургас в отложен мач от преди две седмици и наказаха Черноморец с резултат 84-64. Така Рилецо спечели втори мач в рамките на два дни, след като вчера тимът сломи Ямбол като гост. С този успех пък самоковци вече са с баланс 10-5 и си осигуриха и на теория място в четворката преди турнира за Купата на България. След седмица те ще приемат Балкан в своята зала, но дори да бият, а Черно море да се справи с Лукойл, то Рилски ще остане четвърти заради двата си успеха над варненци. Черноморец пък остава на осмо място с баланс 2-13, като след шест дни те гостуват на Берое.

През първото полувреме черноморци играеха добре, въпреки че останаха без Любен Пасков още в четвъртата минута. Въпреки това те водеха през почти цялото време, като едва преди почивката Рилецо поведе с точка. Второто полувреме тръгна със серия от 9-2 за гостите и така те се откъснаха напред, след което до края увеличиха разликата и отказаха бургазлии.

Гостите хванаха 15 борби в нападение срещу 8 за съперника, като това им донесе предимство от 11-2 при точките от втори шанс.

С 20 точки и 13 борби за победителите завърши Тони Гуджино, а Джулиън Норфлийт добави 17 точки.

За домакините с 22 точки приключи Емил Бинев, а с по 15 се отчетоха Деян Белич и Димитър Рошманов.