Берое не се смили над Черноморец

14-02-2015 19:43

Берое спечели седма победа в първенството на НБЛ в последния кръг преди турнира за Купата на България. Тимът от Стара Загора се наложи над Черноморец със 103-49 и удържа шеста позиция в класирането до момента. Тимът на Любомир Минчев водеше през целия мач като изигра много силно второ полувреме и спечели двубоя . В тима от Стара Загора дебют направи Павлин Иванов. Гардът реализира 10 точки и направи 3 аситенци при първия си мач с беройци. До момента Берое са шести с актив 7-9, а бургазлии 2-14.

Мачът започна оспорвано до средата на първата част, но след нея домакините от Берое направиха серия от 14-2 и излзоха убедително напред. Те здържаха аванс и през втория период, на моменти гостите от Бургас намалиха до 7, но на почивката заралий отново водеха с двуцифрена преднина при 44-33. Беройци вдигнаха оборотите през третия период на максимум. Те изиграха много силна четвърт, в която затегнаха здраво защитата и увеличиха преднината си почти на 30 точки. Домакините започнаха последната част с уникална серия 24-0 , а гостите не можеха дълго та отбележат. Те отбелязаха първия си кош в последната част едва 3 минути преди края. Така на практика всичко приключи доста по-рано, а след края разликата бе над 50 точки.

ДиУейн Джаксън изигра страхотен мач за победата на Берое като записа дабъл-дабъл с 23 точки и 12 борби. Майк Блек записа 15 точки и 9 асистенции, а 14 добави Тихомир Желев. Мичъл Картър записа 13, а 10 точки отбеляза Павлин Иванов при своя дебют.

Деян Белич бе най-резултатен за Черноморец с 25 точки.