Ямбол се измъкна на косъм в Плевен

14-02-2015 20:15

Ямбол води цял мач на Спартак Плевен, но в последните секунди трябваше да потрепери, за да си тръгне с победа като гост с 86-83. Плевенчани бяха на косъм от първи успех, след като изоставаха с 21 точки в края на третата част, но в последните секунди изравниха. Победна тройка на Мартин Дурчев обаче ги остави без победа и с 16 поражения. Ямболии пък прекъснаха серията си от три поредни загуби и са седми с класирането с актив 6-10. И на двата отбора предстои участие в турнира Купа България, на който плевенчани ще бъдат домакини между 19-22 февруари.

Отборите започнаха мача равностойно, а в края на първата част гостите записаха серия от 10-2, за да натрупат малка преднина. Те я запазиха до почивката, когато водеха с 52-44, а след 10-0 за начало на второто полувреме се откъснаха с 18 напред.

На моменти разликата скочи над 20 точки и мачът изглеждаше решен, но през последната десетка Спартак започна бързо да топи дефицита си и след 18-4 се приближи само на 3 точки от съперника. С две поредни тройки плевенчани поведоха с 83-81 при минута до края, а Тайлър Лейзър изравни за 83-83. В последната атака на Ямбол Мартин Дурчев наниза тройка, за да изведе Ямбол напред, а съперникът не успя да върне точки и така всичко приключи.

Спартак спечели категорично борбата под коша – 39-27, но ямболии имаха по-добър процент за стрелба общо от игра – 58% срещу 47%, подадоха си поведе асистенции – 27-14 и предизвикаха 13 грешки на съперника, извършвайки 8. Ямболии вкараха 50 срещу 30 точки на съперника в подкошието.

Тони Бърнас регистрира 26 точки и 7 борби за победата на отбора си, 18 плюс 7 асистенции  6 борби записа Тайлър Лейзър, а 16 вкара Мартин Дурчев.

Най-резултатен за тима от Плевен беше Милен Захариев с 23 точки плюс 9 борби. 18 отбеляза Веселин Георгиев, а 15 – дебютиращият за тима Станислав Ваклинов. Денислав Вутев също направи своя дебют с екипа на тима и игра 17 минути, през които записа 4 асистенции и по 2 борби и точки.