Ямбол отстрани Левски след оспорвано дерби в Плевен
Тимът на Юлиян Радионов детронира Левски в първия ден на турнира
Българският шампион и миналогодишен носител на Купата Левски отпадна на четвъртфинал в първия ден на турнира. Тимът на Константин Папазов отстъпи на Ямбол със 75-70, след много оспорван мач в Плевен. „Сините“ започнаха силно мача, но през втория период Ямбол обърнаха. Второто полувреме бе доста оспорвано, но в края на четвъртата част, след много силна игра и под двата коша, тимът на Юли Радинов взе превъзходство и спечели двубоя. Така утре от 16:30 часа Ямбол ще играе на полуфинал с Лукойл Академик, който победи Берое в предишната среща.
Левски започна силно мача със серия 8-0, а ямболии не можеха дълго да отбележат. Мартин Дурчев откри резултата с тройка едва четири минути след началото на двубоя, но „сините“ продължиха да доминират и поведоха убедително с 20-5. В края на частта тимът на Юли Радионов подобри играта си в нападение и намали изоставането си на 6 точки след 10 минтуи игра при 19-13. През втория период разликата се запази малка, а в средата на частта, след силно включване на Тейлър Лейзър, Ямбол обърнаха в резултата при 23-27. Капитанът на Левски Павел Иванов не позволи това да продължи дълго и върна своя тим в мача с пет безответни точки. Мачът продължи оспорвано, но Левски изпуснаха доста стрелби и на почивката тимът на Юли Радионов водеше с точка при 33-32.
След почивката шампионите отново си върнаха водачество като задържаха през цялата част. На моменти те увеличиха преднината си на 6 точки при 44-38, но ямболии започнаха зонова защита и ограничиха нападението на тима от София като отново стопиха пасив. Те успяха да обърнат едва в последните секунди на третия период, но Алекс Симоенов вкара тройка почти със сирената и върна аванса на Левски. В началото на последната тимът на Константин Папазов поддържаше преднина, но в края, след много силно включване на Говедаров, Дурчев и Тейлър Лейзър, Ямбол обърнаха в резулттата и запазиха предимство до край, за да спечелят двубоя.
Тейлър Лейзър се превърна в истински герой като бе най-резултатен за победата на Ямбол и завърши двубоя с 32 точки. Мартин Дурчев също игра много силно и записа 18 точки и 6 борби.
За Левски Алекс Симоенов бе най-резултатен с 27 точки, а 17 реализира капитанът Павел Иванов. Димитър Ангелов доабви 12 точки и 10 борби.
Владислава Николова, пратеник на BGbasket.com в Плевен
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ - ЯМБОЛ
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ КУПА БЪЛГАРИЯ
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ КУПА БЪЛГАРИЯ
ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ КУПА БЪЛГАРИЯ
__________________
Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe
Вижте какво се случва в света около нас с FBR.BG
Харесайте BGbasket.com във Фейсбук
Тагове: Купа България - мъже, Левски, Ямбол
Програма | Баскетболни резултати |
16-03-2025 | |||
РљСѓРїР° България | Р¤РРќРђР› | |||
Черно море Тича Балкан |
Арена СамЕлион (Самоков) |
17.00 |
![]() ![]() |
1 | Рилски спортист | 17 | 2 | 36 |
2 | Балкан | 14 | 4 | 32 |
3 | Берое Стара Загора | 10 | 9 | 29 |
4 | Спартак Плевен | 10 | 8 | 28 |
5 | Черно море Тича | 10 | 8 | 28 |
6 | Академик Бултекс 99 | 9 | 10 | 28 |
7 | РњРёРЅСЊРѕСЂ 2015 | 8 | 11 | 27 |
8 | Левски | 4 | 15 | 23 |
9 | Шумен | 2 | 17 | 21 |