Балкан убедителен над Спартак при дебюта на Вукойчич

27-02-2015 19:42

Новият наставник на Балкан Влада Вукойчич дебютира с победа в 19 кръг на НБЛ, а тимът му спечели 13-та победа в първенството. Тимът от Ботевград започна с успех подновяването на шампионата, като се наложи убедително над Спартак Плевен с 89-61. Мачът започна оспорвано, но само до средата на първата част, а след нея Балкан наложи тотално превъзходство на терена. Гостите доминираха убедително през целия двубой като през първите три части не допусна съперника им да вкара повече от 14 точки. Домакините от Спартак спечелиха едва последната част. Така до момента Балкан е на второ място в класирането на НБЛ с актив 13-4, а плевенчани остават без нито един успех.  В следващия кръг на 7-ми март Балкан гостува на съседа си от Правец - Лукойл Академик, а Спартак Плевен посреща у дома Рилски спортист.

Мачът започна оспорвано, но само до средата на първата част. След нея Балкан направи серия от 13-5 и излезе убедително напред. Гостите от Ботевград продължиха да доминират и  през втория период, а до почивката направиха преднина си над 20 точки при 45-21. Домакините от Плевен не успяха да се противопоставят и след подновяване на играта разликата постепенно нарастваше.  Така след третата тя бе вече над 30 точки, а до края мачът просто се доиграваше. Плевенчани успяха да спечелят едва последната част, но бе късно за нещо различно.

Балкан показа по-добър процент на стрелба от линията за три точки и от средно разстояние, като овладя и повече борби от своя съперник. И двата отбора обаче, допуснаха много грешки - 21 за Спартак и 19 за ботевградчани.

Вукота Павич направи силен мач за Балкан като завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, а 18 добави капитанът Павел Маринов. Иван Лилов и Педжа Стаменкович реализираха по 11, а 10 и 8 борби записа Николай Върбанов. От тима отсъстваше Ненад Шулович, който напусна, а в игра се завърна центърът Милан Милованович, който отсъстваше дълго време заради контузия.

За Спартак Плевен Васил Бачев бе най-резултатен с 11 точки и единствен с двуцифрен актив за своя отбор.