Берое пречупи Ямбол в продължение

07-03-2015 20:21

Осма победа в НБЛ записа Берое, който се наложи трудно като домакин над Ямбол с 94-90 след продължение. Отборите се срещнаха в зала „Общинска” в Стара Загора а след триминутна „суша” за Ямбол в края на продължението домакините взеха победата. В момента баскетболистите на Любо Минчев са шести в класирането, като освен 8-те победи имат и 10 загуби. Момчетата на Юли Радионов пък са седми в класирането с баланс 6-12. В следващия кръг Берое има трудно гостуване на Балкан, а Ямбол ще бъде гост на Левски.

След много равностойна първа част с много обрати, в която разликата не превишаваше 2 точки, закономерно резултатът беше равен – 20-20. Домакините имаха малка преднина през по-голямата част от втория период, а на почивката успяха да поведат с 9 точки. На моменти през третия период Берое поведе с над 10 точки, но ямболии си оставиха шанс, като се доближиха на 8 точки зад съперника. Малко по малко Ямбол намали изоставането си и в средата на последния период поведе. След няколко смени на водачеството се стигна до 87-87 и мачът влезе в продължение. Старозагорци вкараха първите 5 точки за добавеното време, а за пет минути единствените точки на гостите бяха от тройка на Мартин Дурчев и така Берое взе победата.

Ямболии спечелиха борбата под коша – 44-35, но в полза на Берое бяха асистенциите – 27-22, отнетите топки – 10-6, блоковете – 3-0 и грешките – 12-16.

Диуейн Джаксън вкара 19 точки за победителите, 18 и 7 асистенции записа Майк Блек, а с 15 плюс 6 асистенции и 5 борби се включи Тихомир Желев.

За Ямбол Тайлър Лейзър завърши с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции, 20 точки наниза Мартин Дурчев, а 18 – Костадин Маршавелски.