Лукойл Академик спечели с 54 точки в Плевен

18-03-2015 19:47

Лидерът в класирането на НБЛ Лукойл Академик записа безпроблемна победа като гост на последния Спартак Плевен със 110-56. Сравнително равностойни бяха само първите минути на мача, след което гостите започнаха да се откъсват напред, за да се стигне до огромната разлика в края. Лукойл е еднолично на първата позиция с 19 победи и една загуба, като това беше шести пореден успех на тима. Той остава недостижим дори и на теория, като няма как да бъде задминат от втория Балкан до края на третия етап от редовния сезон. Плевенчани пък продължават да нямат победа през сезона, а днес беше 19-ата им загуба. В следващия кръг, който ще се играе в края на тази седмица, Лукойл Академик няма мач, а Спартак Плевен гостува на Берое.

Гостите започнаха със серия от 5-0 и поддържаха преднина през цялата първа част. Серия от 18-2 в началото на втори период направи разликата близо 30 точки, а до края на мача тя единствено се увеличаваше.

Въпреки че Спартак хвана повече борби под кошовете – 34-32, Лукойл Академик имаше сериозно преимущество в другите показатели – 60% успеваемост общо от игра срещу 35% на Спартак, 23-15 асистенции, 17-4 отнети топки и 52-28 точки в подкошието.

За победителите всички влезли в игра вкараха точки, като най-резултатен с 20 точки беше Димитър Димитров, а с 19 и 9 борби завърши Никола Драгович.

За Спартак най-резултатни с по 11 точки бяха Станислав Ваклинов и Васил Александров.