16 поред за ЛеБрон у дома след труден мач с Филаделфия (видео)

(сн. USAToday)
30-03-2015 11:29

ЛеБрон Джейм отбеляза 20 точки, а Кливланд едва победи Филаделфия с 87-86 късно снощи в НБА. Това бе 16-ти пореден успех у дома за Кавалерите, а резултатността oпределено бе доста ниска и необичайна за тях. Единствената им цел в неделя вечер бе победа и тя дойде, макар и доста трудно. С нея Кавалерите запазиха второ място в Източната конференция с три успеха пред Маями, докато Филаделфия са предпоследни също там.

Кралят направи дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби за неделния успех на Кавалерите, а 17 реализира Кайри Ървинг. Руският център Тимофей Мозгов и Кевин Лав също се отчетоха с дабъл-дабъл, като и двамата овладяха по 10 борби, първият добави 14 точки, а вторият 10. Лав обаче се контузи и ще пропусне няколко тренировки на тима.

За 76-сърс най-резултатен бе Робърт Ковингтън , който наниза 19 точки, но пропусна два наказателни удара минута преди края, които можеше да изведат тима му напред. По 11 на сметката си оставиха новобранецът Фурган Алдемир и Иш Смит, като първият овладя и 10 борби.

Мачът започна оспорвано, но през втория период ЛеБрон напомни за себе си и даде аванс на Кливланд. Така те поведоха с 8 на почивката. Тимът на Филаделфия не остави Кавс спокойно дълго време и изравни след подновяване на играта при 56-56. Кавалерите запазиха водачество, но разликата се запази малка през цялото време. Четири минути преди края тя бе 1 в тяхна полза при 87-86, а в оставащото време – близо 4 минути, нито един от двата тима не успя да отбележи, записвайки 11/0 при стрелбата. Все пак двубоят завърши с успех за Кавалерите.

Тагове: НБА, Кливланд, Филаделфия