Победа без напрежение за Хасково 2012 в София

01-04-2015 17:38

Хасково 2012 записа лесна и очаквана победа като гост на последния в класирането от редовния сезон на НБЛ-жени Левски. Отборите се срещнаха днес в зала „Универсиада” в София в първи сблъсък от четвъртфиналната серия между тях, а гостите победиха съперника, съставен основно от девойки, с резултат 95-53. Серията се играе до две победи, като втората среща е в Хасково на 3-ти април. Победителят от серията ще бъде съперник на Дунав 8806 на полуфинал.

Левски поведе в първите минути на мача за 7-4, но последва серия от 17-0 в полза на гостите, които се откъснаха далеч напред в резултата. Без да се напрягат много и с доста резервни баскетболистки в игра, Хасково натрупа преднина от 20 точки на почивката. През третата част разликата стана и 30, а мачът просто беше доигран в оставащото време.

Хасковлийки спечелиха повече борби - 46-40, но голямата разлика беше в другите показатели - 31-10 асистенции, 13-6 отнети топки и 8-27 грешки.

За победителките Олга Дубровина вкара 20 точки и подаде цели 18 асистенции, като добави и 7 борби. Анита Тейлане се включи с 22 точки и 16 борби.

За Левски най-резултатна с 16 точки бе Евгения Нацкина, а 12 отбеляза Анна Раденкова.