Рилецо наниза 100 точки за 27 минути, разби Черноморец с 66

04-04-2015 19:29

Рилски спортист разстреля Черноморец като домакин, вкарвайки цели 136 точки в коша на съперника си за победа с 66 разлика - 136-70. Първите 100 от точките на Рилецо дойдоха след по-малко от 27 минути игра, а тимът контролираше събитията на терена през целия мач. Това е 13-а победа на самоковци, като те продължават борбата за 3/4 място в класирането за редовния сезон, след като днес Балкан си осигури второто. Бургазлии пък са с актив 2-19, като днес претърпяха осма поредна загуба. След седмица Рилски спортист посреща Черно море Порт Варна, но преди това ще изиграе втория мач от полуфинала на ЕВРОХОЛД Балканска лига срещу КБ Пея в Косово във вторник. Черноморец пък ще гони победа срещу Спартак Плевен у дома в следващия кръг.

Рилски вкара 39 точки още през първата част, за да поведе с двуцифрена разлика, а през следващите две части наниза съответно 37 и 36 точки, като таблото показа 100 за домакините при 3 минути и 14 секунди до края на третия период. До края разликата продължи да се увеличава, а самоковци натрупаха самочувствие и настроение за предстоящия им важен европейски мач.

Всички баскетболисти на победителите влязоха в игра и се разписаха, като осем от тях завършиха с двуцифрен актив. Александър Милов бе най-резултатен с 20 точки, а 16 вкара Любомир Киров.

За Черноморец четирима завършиха с двуцифрен брой точки,като дабъл дабъл от 20 и 10 борби регистрира Деян Белич, а 17 отбеляза Константин Коев.