Левски се измъчи, но взе победата в Плевен

Силен мач за Хънт (сн. lap.bg)
04-04-2015 19:42

Сините бият Спартак след силна игра в последната част

Левски запази третото си място третото си място в мъжката НБЛ след 86-77 като гост на Спартак Плевен. Шампионите имаха трудности през цялата среща, но в последната част успяха да направят добра серия, която им донесе успеха. Така левскарите са с 14 успеха и 7 поражения, с които вече са еднолично трети, като и с мач повече от Рилски спортист. Плевенчани от своя страна се представиха добре, но записаха 21-а загуба и все още нямат победа този сезон.

След едно равностойно първо полувреме, Левски тръгна добре през второто и поведе с 9 точки. Тогава обаче плевенчани отговориха със силна серия от 16-2 и изведнъж излязоха напред с 5 точки. След 30 минути игра домакините имаха аванс от 2, а в последната четвърт играта тръгна кош за кош. Тройка на Павел Иванов обаче започна серия от 9-0 за гостите, с която те дръпнаха със 7 точки по средата на частта и това се оказа решаващо.

Разликата между двата отбора дойде в стрелбата от тройката. "Сините" успяха в 11 от 26 опита за 42.3%, докато спартаклии бяха 8 от 24 за 33.3%. Домакините направиха и 18 грешки срещу едва 9 за левскарите, което също оказа влияние.

Джими Хънт блесна за гостите с пет тройки и стана най-резултатен с 23 точки. Алекс Симеонов добави 22 точки и 5 борби, а Павел Иванов се отчете със 17 точки, като повече от половината бяха в решителни моменти в последната част.

За домакините силен мач с 29 точки, 9 борби и 5 асистенции изигра Урош Величкович, а Станислав Ваклинов също бе стабилен след 12 точки и 8 борби. И двамата обаче направиха по 5 грешки.