Спартак с първа победа за сезона два кръга преди края

10-04-2015 17:48

Спартак Плевен записа първа победа за сезона в НБЛ-мъже. Това се случи днес, два кръга преди края на редовния сезон. Плевенчани се наложиха над Черноморец като гости с резултат 89-77 и прекъснаха серията си от 21 поредни поражения. Те продължават да заемат последното място в класирането, а бургазлии са пред тях с 2-20. В следващия 26-и кръг Спартак гостува на Черно море Порт Варна, а Черноморец посреща Лукойл Академик.

Гостите от Плевен започнаха мача по-силно и поведоха с 11-4, като запазиха двуцифрена преднина до края на първата част. Те се откъснаха още напред до почивката, когато водеха с цели 16 точки за 50-34. Черноморец изигра добра трета част, в която на моменти се приближиха на 7 точки от противника. Те продължиха да притискат гостите и в средата на последния период намалиха разликата само на 2 точки. Спартак обаче завърши мача със серия от 14-2 и удържа първата си победа за сезона.

Станислав Ваклинов записа 29 точки и 12 борби за победителите, 19 и 6 асистенции добави Васил Александров, а 17 точки плюс 6 борби – Урош Величкович.

За Черноморец 24 точки наниза Димитър Рошманов, 21 и 15 борби добави Константин Коев, а 15 плюс 12 – Деян Белич. 13 точки пък отбеляза завърналият се миналата седмица след контузия в рамото Любен Пасков. Днес той добави 7 асистенции и 6 борби.