Второ поражение за Берое в SIGAL-UNIQA Балканска лига

21-10-2015 21:20

Отборът на Берое допусна второ поредно поражение в група А на SIGAL-UNIQA Балканска лига. Заралии гостуваха на черногорския Морнар в Бар и отстъпиха с резултат 58-86. Домакините водеха през цялата среща, като беройци бяха близо в резултата почти до края на третата част. В последната й минута обаче, както и в първите на последната обаче домакините имаха силни моменти и разликата скочи сериозно. Следващата среща на Берое в турнира е на 10 ноември в Македония срещу Кожув.

Берое започна трудно в нападение, като изоставаше с малко в резултата. При две минути до края на първата част заралии изравниха, но Морнар отговори със 7-0 и се откъсна. Домакините имаха аванс и във втората четвърт, а беройци отново изравниха, този път впоследната минута. Черногорците обаче и този път имаха отговор и той дойде с 5 поредни точки за край на полувремето.

Морнар поддържаше аванс от около 5-7 точки в третата част, а в края й успя да го вдигне до 12 след завършек от 5 поредни точки. Серия от 10-0 в последната четвърт пък качи разликата до 22 и на практика реши двубоя. До края преднината на домакините нарастна още и така се получи доста сериозна преднина в тяхна полза.

По 10 точки за заралии имаха Еврик Гари и Тенчо Тенчев, а по 8 вкараха Велислав Гълъбов и Станислав Ваклинов.

За домакините с 20 точки и 14 борби е Балша Радунович.