Катая не даде шанс на Рилецо с 12 тройки за 13 минути

28-10-2015 20:18

Рилски спортист загуби първия си европейски мач за сезона. В група N на турнира Купа ФИБА Европа самоковци отстъпиха на финландския Катая като гост със 76-92. Ключово за успеха на финландците беше страхотното първо полувреме, което те изиграха. За първите 13 минути от мача те вече имаха 50 точки благодарение на стрелба 12/16 (75%) от тройката за малко повече от една четвърт. В следващия кръг Рилецо посреща Цмоки Минск в Самоков на 3-ти ноември (вторник).

Рилски спортист играеше добре в нападение през първото полувреме, но процентът на съперника от тройката беше нещото, на което самоковци не успяха да се противопоставят. Домакините бележеха тройка след тройка и натрупаха огромна преднина от 24 точки на почивката за резултат 61-37. След подновяването на играта успеваемостта на Катая от далечно разстояние спадна, но тимът не преставаше да опитва стрелби отвъд дъгата. Рилски спечели третия период и намали изоставането си на 17 точки, но и това беше прекалено голяма разлика за наваксване само за една част. Домакините успяваха да поддържат комфортна преднина и в крайна сметка стигнаха до победата, въпреки че Рилецо се бори до края.

Самоковци овладяха с 4 борби повече – 45-41, но домакините си подадоха близо два пъти повече асистенции – 25-13, предизвикаха с 3 грешки повече – 13-10 и забиха 6-0 блока. Най-голямата разлика обаче дойде от цели 18 тройки, които финландците нанизаха от 38 опита (38%) срещу 9/26 (35%) на Рилски. Катая имаше предимство и при стрелбата за 2 точки – 16/28 (57%) срещу 21/45 (47%).

Тони Гуджино изигра силен мач за българския отбор и завърши с 21 точки и 17 борби. Франк Търнър добави 15 точки и 5 асистенции, а 13 отбеляза Тристан Кери.

За победителите Тревис Симпсън отбеляза 26 точки, а с 22 (6/8 от тройката) завърши Ламейн Уилсън.