Дунав 8806 направи втора успешна крачка в Еврокъп

(сн. БФБ)
12-11-2015 19:55

Българският шампион Дунав 8806 постигна втори пореден успех в Еврокъп-жени като домакин в „Булстрад Арена“ Русе. В мач от трети кръг на група D тимът на Георги Божков надигра убедително руския Енергия Иваново с 80-61 след много силно второ полувреме. Така русенки нанесоха трета загуба на своя съперник, а те продължават на второ място в групата с актив от 2 победи и 1 поражение, с което запазиха още по-големи шансове за класиране по-напред. Вчера в друг двубой от тяхната група лидерът Истанбулският университет надигра Люлео ББК с 86-77 и оглави еднолично група D. Следващия мач на русенки е чак нa 3-и декември като домакин на лидера от Турция.

Дунав 8806 започна силно двубоя като още в първата част повече с двуцифрена преднина. Гостите обаче започнаха втората част със серия 9-2 и намалиха значително изоставането си на 1 точка при 24-23, а тимът на Божков допусна доста грешки. Тройка на Зорница Костова отново вдигна аванс на русенки. Tака разликата се запази малка и след първото полувреме Дунав 8806 имаше малък аванс от 2 точки.

Българският шампион се върна по-силен от съблекалнята и след серия 9-2 отново дръпна сериозно в резултата като след третата част бе напред със 7 точки. За кратко в началото на последния период гостите намалиха до 3. Малко след това Дунав направи серия от 9-0 и вдигна водачеств. Така те удържаха без проблем втората си европейска победа с преднина от близо 20 точки.

Дунав 8806 показа по-добър процент на стрелба от своя съперник като бе 24/47 (51.1%) от линията за две точки срещу 18/56 (32.1%) за гостите. Дунавки бяха 5/11(45.5%) от тройката срещу 5/19 за Енергия и 17/23(73.9%) от наказателната линия.

Дженифър Брандън направи страхотен мач за успеха на дунавки с дабъл-дабъл от 26 точки, 23 борби, 2 откраднати, 1 асистенция и 1 блок. Юрика Брукс добави 17, а с 15 точки и 7 борби завърши Радостина Димитрова.

За Енергия Иваново над всички с 13 точки и 4 борби бе Виктория Медведева, а по 10 отбелязаха Диана Сазонова, 200-сантиметровата Олга Жужгова и Александра Марченкова, която имаше и 6 борби.