Академик Бултекс 99 обърна Берое и спря победната им серия

28-11-2015 20:12

Академик Бултекс 99 обърна Берое след драматичен мач в Пловдив и спря победната им серия от четири поредни победи. В двубой от 8-ми кръг пловдивчани се наложиха с 86-80 след много силно второ полувреме и след като изоставаха почти през целия двубой.  Така до момента те са с актив 2-6, а беройци се изравниха на трета позиция с още три отбора и актив 5-3. В следващия кръг Берое посреща у дома Рилски спортист, а Академик гостува на Балкан в Ботевград.

Берое започна силно със серия 8-2 и поведе значително в резултата. Постепенно обаче Академик започна да намалява изоставането си и изравни в началото  на втората част при 25-25. В този момент Берое отвърна със серия 13-0, а домакините допуснаха доста грешки и на полувремето изоставаха с 11 точки при 31-42, след като близо 6 минути нямаха кош. Почивката даде добър старт на домакините и след серия 14-4 те обърнаха Берое за първи път при 50-49.  След добра игра на Желев и тройка на Карамфилов Берое си върна аванса в началото на последната част, но разликата в двубоя се запази доста малка.

Минута и половина преди края, след тройка на Бачев резултатът бе изравнен при 76-76  и след пропуск на Гари последва таймаут за Минчев. След него Бачев наниза още една и обърна резултата в полза на домакините. Желев също не пропусна от тройката и отново изравни за 79-79. След него Митрович наниза една тройка и даде преднина от 3 точки на своя тим при 82-79. Берое пропусна шанса си в последните атаки и загуби двубоя.

Домакините показаха по-добър процент на стрелба от средно разстояние, а Берое овладя 8 борби повече от тях – 34 срещу 26.

Бошко Йовович бе над всички за успеха с 21 точки, а 20 добави Васил Бачев, който изигра един от най-силните си мачове. Александър Митрович реализира 19.

За Берое по 14 добавиха Еврик Гари и Тихомир Желев. С 13 точки и 7 борби завърши Станислав Ваклинов, а 12 имаше Деян Карамфилов за 16 минути.