Монтана няма спиране

10-01-2016 19:52

Монтана 2003 записа седма поредна победа в женското първенство. Този път жертва на тима станаха шампионките от Дунав 8806, а момичетата на Стефан Михайлов спечелиха с категоричното 84-62 у дома. Те имаха превес в срещата и взеха всяка една от четирите части, като не оставиха надежди на русенки да си мислят за успех. Така Монтана, чиято последна загуба бе точно от Дунав, излезе на второ място с актив от 9 успеха и 3 поражения, а дунавки са зад тях с баланс 8-4. В предпоследния кръг преди втория етап, който ще се играе в сряда (13 януари), монтанки ще гостуват на Септември 97, а Дунав ще пътува до София за мач с НСА.

Първите 5 точки в срещата бяха за гостите, но след това Монтана бързо се разигра. Домакините отговориха със серия от 10-0, която бе спряна с тройка, но с още осем поредни точки разликата стана 10. Тя се запази до края на първата част, а и през цялата втора, когато за кратко все пак падна до 6. След това преднината се качи, стигна до 20 точки в третата четвърт, но пък бе стопена до 9. В края й обаче пак стана двуцифрена, а в последните десет минути монтанки не позволиха срив в играта си и затвориха срещата категорично.

Домакините имаха три отбелязани тройки в повече, както и 16 от 22 наказателни удари срещу 5 от 6 за гостите. Отделно русенки направиха и 20 грешки или цели 10 повече от съперника.

Даниела Петева игра силно за победителките и завърши с 20 точки и 6 борби. Моник Рийд отново се включи добре с 18 точки и 8 борби, а Келиндра Закъри имаше 15 точки.

За гостите с нов дабъл дабъл се отчете Дженифър Брандън след 25 точки и 16 борби, а Александра Катич добави 14 точки.