Берое изравни победите от миналия сезон

15-01-2016 20:20

Берое вече достигна броят си победи за целия минал сезон при това само за 15 кръга. Заралии постигнаха десети успех в шампионата след 84-63 у дома над Спартак Плевен. За целият минал шампионат беройци взеха 10 победи от 24 кръга, но само до този момент изравниха резултата си, а със сигурност и ще го подобрят. В двубоя с плевенчани успех им донесе третата част, в която натрупаха сериозна разлика, след която за гостите нямаше връщане. Така Берое запазва третото място с актив 10-5, докато спартаклии са пети с 8-7. Следващата седмица заралии ще гостуват на Левски 2014, а Спартак приема Балкан.

Първото полувреме бе равностойно без сериозни откъсвания, а след края му домакините бяха напред с 4 точки. През второто обаче те тръгнаха силно и за по-малко от три минути направиха разликата двуцифрена. До края на третата част вече стигна 21 точки, след което интрига просто нямаше.

Домакините направиха само 11 грешки в мача срещу цели 21 за гостите. Отделно те имаха и три тройки в повече и съответно 8 и 10 точки в повече след борби в нападение и след грешки на съперника.

С дабъл дабъл за победителите завърши Остън Барнс след 15 точки и 11 борби, а Аштън Мур се отчете с 14 точки. Добре от пейката се включи Тенчо Тенчев с 13 точки.

За гостите, които бяха без титулярния си център Милован Савич, над всички бе Александър Груев с 18 точки, 10 асистенции и 5 борби. Димитър Маринчешки също имаше дабъл дабъл след 14 точки и 11 борби.