Ямбол без проблеми у дома

16-01-2016 19:32

Трета победа от началото на сезона в НБЛ Виваком записа отборът на Ямбол. Тя дойде в битката на дъното срещу Черноморец след 95-74 у дома, а това е и втори успех на ямболии над този съперник. Те заиграха по-добре още от началото на срещата и така натрупаха голям аванс, който нямаха проблеми да удържат до края. Ямбол така отидоха на осмо място с актив от 3 успеха и 12 поражения, а бургазлии са зад тях с 2-13. В следващия кръг Ямбол ще гостува на Черно море, а черноморци приемат Лукойл Академик.

Откъсването за ямболии дойде с няколко мини серии в първата част. С една от 6-0 те натрупаха двуцифрена преднина, която след десет минути бе 13 точки. След това с начало 13-2 на втората четвърт разликата достигна до цели 24 точки и остана в тези граници до края на срещата.

Денис Агре бе най-резултатен за победителите с 20 точки, а с 18, 6 борби и 6 асистенции приключи Милиян Боцка. Добре се включи и 19-годишният Андрей Иванов с 4 точки и 7 борби за близо 17 минути игра.

За гостите с 23 точки завърши Хънтър Уилямс, а по 16 имаха Боян Тенев и Марко Янушевич.