Академик Бултекс излъга Левски в интересен сблъсък

16-01-2016 20:00

Трети успех от началото на сезона в НБЛ Виваком записа новакът Академик Бултекс 99. В залата в Перущица пловдивчани приеха Левски 2014 и след много интересен и равностоен сблъсък се наложиха със 74-71. Двата отбора се гонеха в резултата през цялото време, като едва в последната четвърт домакините се откъснаха с малко, след което удържаха опитите на съперника за обрат. Академик вече е с баланс 3-12 и дели осмото място с Ямбол, докато Левски е с 5-11 и е седми. В следващия кръг академиците ще гостуват на Рилски спортист, докато "сините" приемат Берое.

Двата отбора изиграха едно доста равностойно първо полувреме с много чести смени на водачеството и никакви откъсвания. Най-голямата разлика, която се получи и от двете страни бе едва 3 точки и съвсем логично на почивката резултатът бе равен. Силно за домакините играеше Бошко Йовович, който до момента имаше 18 точки или повече от половината за пловдивчани. И през цялата трета част нещата не се промениха, но с начало от 5-0 на последната Левски поведе с 6 точки. Домакините обаче изравниха бързо, а след няколко минути без кош и за двата тима "сините" отбелязаха от наказателната. Академик обаче отговори с 8-0 и дръпна със 7. "Сините" обаче продължиха да се борят и намалиха до точка при 1.30 до края, а малко след това дори имаха атака. Те обаче сгрешиха и новото попълнение на домакините Оскар Белфийлд фиксира резултата.

Най-резултатен за успеха стана Бошко Йовович с 26 точки, а Белфийлд дебютира чудесно с 19 точки и 9 асистенции.

За гостите с 19 точки и 6 борби завърши Алекс Симеонов, а Станислав Славейков имаше 17 и 9.