Балкан разпъна Черно море с 20 тройки

16-01-2016 19:48

Балкан си върна за загубата от Черно море Порт Варна в шести кръг на НБЛ Виваком. В двубой от 15-ти кръг ботевградчани нанизаха 20 тройки и сразиха съперника у дома със 106-73. Домакините водеха убедително почти през целия мач. На моменти в третия период варненци намалиха значително изоставане, но след още по-силна последна част ботевградчани спечелиха убедително двубоя. В следващия кръг Балкан гостува на Спартак Плевен, а варненци посрещат у дома Ямбол.

Водени от Мартин Дурчев и Николай Върбанов, домакините тръгнаха добре в срещата и поведоха със 17-4.  За момент Симеон Илиев върна варненци в мача, но Бъркич наниза две поредни тройки и направи аванса на Балкан 15 точки още в края на първата част. Втората започна с две тройки на Мартин Маринов, които задържаха голямата преднина на ботевградчани. В средата на втората четвърт бяха отсъдени два фаула в атака на Стоян Петков и след реакция на Влада Вукойчич, тренорът отнесе техническо нарушение. Канонадата на капитана на Балкан продължи и след 6 тройки за едно полувреме на неговата сметка, след 20 минути Балкан водеше с 12.

Черно море започна добре второто полувреме като затегна защита. Гостите стопиха на няколко път пасив до 9, но Бъркич вдигна аванса на Балкан. Канонадата от тройката на домакините продължи и в последния период и в средата на последната част ботевградчани поведоха с близо 20 точки. Това не бе всичко. Последва серия от 15-2 за домакините, а разликата скочи над 30, с което и двубоят приключи.

Над всички за успеха на Балкан с 24 точки бе капитанът Мартин Маринов,който наниза 6 тройки от 10 опита, а 23 отбеляза Мартин Дурчев. Марко Бъркич също се включи много силно със 17 точки, 12 имаше Васил Александров, 11 отбеляза Николай Върбанов, а с 10 завърши Брандън Фортънбъри.

За Черно море най-резултатен със 17 точки бе Николай Стоянов. Симеон Илиев имаше 14, а 13 Пламен Алексиев. Никола Маравич записа 11, а Ангел Нацкин 10.