Шампионът удари Черноморец с 20 разлика за 12 минути

22-01-2016 18:35

Черноморец успя да запази равенство срещу Лукойл Академик след почти 28 минути игра, но шампионът взе своето в последните 12 на мача между отборите от 16-ия кръг на НБЛ. Те се срещнаха в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас, а „студентите” се наложиха с резултат 82-62. Те продължават еднолично да оглавяват временното класиране с 15 победи и загуба, а бургазлии са последни с 2-14. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец Рилски спортист.

Гостите започнаха мача с 10-2, но Черноморец успя бързо да стопи разликата и да остане само на точка от лидера след една част. На моменти през втория период Лукойл поведе със 7 точки, но серия от 13-5 за край на полувремето даде точна преднина на домакините – 37-36. Равностойната игра се запази до осмата минута от третата част, когато таблото показваше 49-49. Тогава „студентите” наложиха темпото си и записаха серия от 11-0, а съвсем скоро преднината им гонеше 20 точки. Те спокойно доиграха мача и си тръгнаха с очаквана победа.

За победителите най-резултатен с 22 точки беше Донел Тейлър, който добави и 7 борби. 18 вкара Димитър Димитров, а 16 плюс 14 борби регистрира Желко Шакич.

За Черноморец 22 точки, 6 борби и 5 асистенции записа Константин Коев, 15 и 6 борби добави Марко Янюшевич, а с 11 точки и 7 асистенции се отчете Хънтър Уилямс.