Рилски спря Берое и излезе трети

06-02-2016 17:58

Рилски спортист спря серията от 5 поредни победи на Берое в НБЛ Виваком и завършва на трето място след второто завъртане в редовния сезон. Самоковци имаха нужда от победа с повече от 7 точки и я постигнаха на косъм – 85-75. Така отборите имат еднакъв актив 12-6, но Рилецо е с предимство в директните сблъсъци, след като първият завърши със 7 точки в полза на Берое. Това означава, че в третото завъртане самоковци ще имат домакинско предимство в мача между отборите. Петият Черно море пък остава на две победи зад Рилски и Берое.

Серия от 10-0 за гостите в първата четвърт им даде предимство, което те запазиха дълго през първото полувреме. След една част разликата беше 7 точки, а тя се запази до средата на втория период. Тогава обаче самоковци вкараха 6 безответни точки и изравниха резултата, а до почивката успяха да излязат напред за 41-40.

Рилецо започна второто полувреме ключова серия от 10-0, която му позволи да остане напред през цялата трета четвърт и да имат добра преднина от 9 точки след нея. Берое обаче нямаше намерение да се отказва и след 8-1 в първите минути от последния период се приближи само на 4 точки. Само три минути преди края разликата беше 3 точки в полза на домакините, а в следващите атаки те успяха да я направят 6-7 точки. При 8.8 секунди до края и 8 преднина за Рилецо Берое имаше атака, но изпусна и победата с необходимата за трето място разлика остана за домакините.

Отборите бяха равностойни в повечето статистически показатели, но гостите извършиха цели 10 нарушения повече – 29-19, което даде право на три пъти повече наказателни удари за Рилски – 33, от които отбеляза 26.

Франк Търнър наниза 24 точки и подаде 5 асистенции за победителите, 20 точки и 15 борби добави Тони Гуджино, а 16 наниза Йордан Бозов.

За Берое 18 точки реализира Тихомир Желев, а с 13 се отчете Аштън Мур.