Делфин и Рилски отново бият във втората петица

(сн. Ивайло Андреев)
14-02-2016 20:53

Делфин и вторият отбор на Рилски спортист останаха непобедени във втората петица на А група. И двата отбора записаха днес втори победи, като нямат поражение след първите си две срещи.

Делфин прие Дунав Русе и разгроми съперника с 92-60. Бургазлии тръгнаха ударно и още след първата част водеха с 20 точки разлика, след което само я поддържаха.

Ростислав Тончев бе над всички за победителите с 30 точки и 13 борби. Андрей Илиев се отчете с 24 точки, а 19 и 12 борби имаше Велислав Костов. За гостите със 17 точки приключи Иван Алтънов, а 12 имаше Николай Титков.

Вторият отбор на Рилецо надигра Академик Варна с 90-78 у дома. Самоковци водеха със 7 точки на почивката, а в третата четвърт увеличиха разликата. Те я поддържаха и в последната четвърт, като не позволиха съперника да се доближи и му нанесоха първа загуба във втората петица.

Георги Бързаков изигра силен двубой за победителите с 25 точки и 17 борби, а 16 и 10 имаше Александър Милов. За гостите с 32 точки приключи Цветомир Куртев, а 21 и 10 борби добави Мартин Русев.