Берое се върна до Ботевград за втора победа

27-02-2016 19:54

След като само преди седмица Берое грабна бронза на Купата под очите на домакините от Балкан, старозгорци победиха за втори път съперника от Ботевград в рамките на една седмица. В доста по-оспорван мач от 19-и кръг на НБЛ Виваком тимът на Любомир Минчев се наложи като гост на ботевградчани с 80-72, след като водеше дълго време в мача. Ботевградчани, които бяха водени от Михаил Михайлов, след като Ралчев подаде оставка, имаха шанс за обрат в последните 2 минути на срещата, но не успяха да удържат. Все пак Балкан запазва втора позиция с актив от 15 победи и 4 загуби, а Берое дели трета позиция с Рилецо с актив 13-6. В следващия кръг старозагорци приемат у дома Ямбол, а ботевградчани, които ще бъдат водени от новия си треньор Небойша Видич, посрещат Носителя на Купата Рилски спортист.

Балкан поведе в първите няколко минути на двубоя, но малко след това Тихомир Желев обърна нещата в полза на своя тим  след тройка. Така беройци задържаха аванс през цялата първа част. Дурчев даде ход на втората част с тройка и Балкан отново върна преднината си при 20-19. Домакините запазиха водачество почти през целия период, но Берое отново ги настигна и си върна аванса. Балкан допусна доста грешки, а тимът на Минчев се възползва и дори поведе със 7. До почивката обаче, домакините намалиха пасив до 3 при 36-39.

За кратко в третия период Балкан отново смъкна до точка изоставане, но Берое дръпна със 7 точки. Последва хаос в редиците на Берое и в края на последната част домакините направиха силна серия от 12-0, за да обърнат в резултата при 67-64. Ботевградчани запазиха аванс 2 минути и везната отново се наклони в полза на Берое, които се бориха здраво за нов обрат.

Душан  Цветкович подаде грешен пас, а след него Пламен Алексиев отбеляза и Берое излезе с 4 напред при 74-70 минута преди края.  След таймаут последва нова грешка на Балкан и Алексиев отново бе точен за 76-70. До края гостите удържаха успеха.

Александър Тодорович бе над всички за успеха с 18 точки. Еврик Гари отбеляза 16, а по 13 добавиха Тихомир Желев и Ащън Мур.

За Балкан най-резултатен с 18 точки бе Марко Бъркич. Капитанът Мартин Маринов отбеляза 14, а 12 имаше Душан Цветкович.