Рилецо зарадва феновете с Купата и победа №13

(сн.НБЛ)
27-02-2016 20:06

След спечелването на Купа на България Рилски спортист започна с победа и последния етап от редовния сезон в НБЛ Виваком. В среща от 19-и кръг самоковци победиха Черно море Порт Варна със 110–85, след като водеха през целия мач и вкараха още на полувремето 62 точки. Двубоят  започна с леко закъснение заради празненствата в „Арена Самоков“ и официално представяне на Купата пред феновете от града. В тържествата се включи фоклорен ансамбъл, а всички присъстващи се зарадваха на още една победа. След успеха, в който новото попълнение на самоковци Николай Стоянов за първи път се изправи срещу родния си отбор, самоковци запазиха трета позиция с актив 13 победи и 6 загуби, наравно с Берое, а варненци са 10-9. В следващия кръг Рилецо гостува в Ботевград на Балкан, а варненци приемат Спартак Плевен.

Еуфорията в „Арена Самоков“ мотивира Рилски спортист да започне двубоя със серия 5-0 и да направи лесно двуцифрен преднина при 17-7. Гуджино отново бе в добра форма и реализира 12 от тях за по-малко от 5 минути игра. Постепенно обаче варненци подобриха играта си и намалиха изоставане до 5 точки. Във втората четвърт домакините от Самоков тотално взеха контрола в срещата и поведоха с 20 точки.  2 минути преди края гостите стопиха до 13, но на почивката Рилецо имаше преднина от 18 точки. Близо 20 точки се запази лидерството на самоковци и през второто полувреме и те стигнаха без проблем до успеха.

Най-резултатни за успеха с по 23 точки бяха Златин Георгиев и MVP на Купата Антъни Гуджино. Триста Кери отбеляза 13, а 12 точки и 7 борби добави Кори Петрос.

За Черно море Порт Варна над всички със страхотен мач и дабъл-дабъл бе новият капитан Симеон Илиев с 28 точки и 10 борби.Станислав Цонков завърши с 18 точки, 7 асистенции и 5 борби, а 15 отбеляза Лъчезар Радев.