Спартак тръгна силно и не даде шанс на Черноморец

27-02-2016 19:34

Спартак Плевен постигна десета победа в НБЛ Виваком. При подновяването на първенството плевенчани приеха Черноморец ипобедиха съперника със 103-76. Те поведоха от самото начало, не изостанаха нито за секунда и не дадоха шанс на гостите си.След този кръг Спартак си върна петото място с баланс 10-9, колкото има и Черно море, а след седмица двата тима се срещат въвВарна. Бургазлии пък са последни с баланс 2-17, а след седмица гостуват на Левски.

Плевенчани стартираха отлично и само след три минути и половина водеха с 13-0. След това те поддържаха разликата до края напървата част, а след начало от 10-0 на втората преднината набъбна до 22 точки, като бе същата и на почивката. И след неядомакините контролираха резултата и не позволиха някакви критични ситуации.

Спартаклии успяха в 11 от 28 опита от тройката и 18 от 22 от наказателната линия, докато гостите имаха съответно 7 от 24 и 9 от 14. Отделно плевенчани имаха и 10 точки в повече след борби в атака.

За домакините не игра Александър Груев, който не успя да се възстанови след травмата, която получи в края на четвъртфинала заКупата на България с Берое. В негово отсъствие шанс да започне като титуляр получи Адриян Секулов и той се представи на многодобро ниво завършвайки с 14 точки, 10 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки. С дабъл-дабъл за успеха завърши и Димитър Маринчешки след 21 точки и 12 борби, а по 18 точки вкараха Милован Савич (10 борби) и Самуел Франсис.

За гостите над всички бе Хънтър Уилямс с 31 точки и 5 борби, а Константин Коев имаше 22 и 9.