Лукойл Академик изми част от срама с разгром над Левски 2014

28-02-2016 17:59

Лукойл Академик започна с победа третия етап от НБЛ Виваком. След като загуби Купа България 2016 тимът на Тони Дечев изми част от срама от поражението в турнира с убедителна победа над младия тим на Левски 2014 със 100-69. Тимът от Правец, за който първенството е единственият начин сега да вдигне глава след загубата, водеше със значителна разлика през целия двубой и стигна лесно до успеха.

Двата тима се срещнаха само преди седмица на четвъртфинал за Купата като тогава Левски 2014 изглеждаше напълно различен начин. Днес обаче не бе същото, а Алекс Симеон и Лъчезар Димитров пропуснаха двубоя за „сините“. Технически проблем с таблата над коша за 24 секунди в зала "Универсиада" забави началото на срещата, а те не проработиха до края на двубоя. След успеха Лукойл запази първа позиция в класирането на НБЛ с актив от 18 победи и само едно поражение, а Левски 2014 е седми с 6-13. В следващия кръг на 5-и март шампионите гостуват на Академик Бултекс 99, а тимът на Мануел Марков посреща у дома Черноморец.

Левски 2014 започна слабо двубоя с доста грешки и 5 минути без кош,  а Лукойл Академик отговори със серия 9-0. Гостите от Правец продължиха да диктуват темпото на терена и поведоха с 20-5. Във втората част разликата скочи още повече, а Левски 2014 трудно се противопоставяше и на почивката изоставаше с цели 25 точки при 29-54. Лукойл Академик започна второто полувреме със серия 6-0 и след третата част вдигна аванс до 30. 7-2 бе началото на Левски 2014 в последната част, но въпреки че темпото на Лукойл Академик нормално спадна и концентрацията, разликата бе твърде голяма, за да се стигне до обрат. До края двубоят просто се доиграваше и шампионите стигнаха лесно до успеха.

Лукойл Академик показа доста по-добър процент на стрелба. Въпреки че "сините" имаха 18 борби в нападение, тимът от Правец овладя 10 повече като общо брой и под двата коша и направи цели 20 асистенции повече от своя съперник - 31 срешу 11 за Левски.

Желко Шакич бе най-резултатен за успеха с 16 точки и 8 борби, а 13 отбеляза Филип Барович. По 12 имаха Филип Виденов и Павлин Иванов, а 11 добави Христо Захариев.

За Левски 2014 над всички с 20 точки и 7 откраднати бе Венцислав Петков, който изигра много силен мач. По 16 точки имаха Станислав Славейков и Ангел Пейчинов, който овладя и 7 борби.  Повторен дебют за „сините“ направи гардът Деян Карамфилов, който се завърна от тима от Берое.