Три от три за Рилски спортист срещу Спартак

12-03-2016 19:45

Рилски спортист записа третата си победа над Спартак Плевен този сезон. Носителят на купата прие съперника и водеше с цял мач, за да постигне успех с 97-73. Самоковци дръпнаха от самото начало, а след това им оставаше само да поддържат преднината си и да държат съперника далеч, което се случи макар и с известни трудности. Рилски вече е с баланс 14-7, с който е четвърти, докато плевенчани са шести с 10-11. В следващия кръг Рилецо гостува на Ямбол, а Спартак приема Левски.

С ударно начало в първите пет минути домакините дръпнаха с 13-4. Много скоро след това разликата стана двуцифрена и нарастна до 15 точки още в първата четвърт. През втората гостите опитаха нещо и се върнаха на 10 точки. Това обаче бе максимумът им, тъй като малко по-късно след 9-0 Рилски направи разликата 20, а на почивката бе напред с 22.

Малко преди средата на третата четвърт самоковци имаха аванс от 24 точки, но това сякаш ги накара да се отпуснат. Така плевенчани направиха силна серия от 17-2 за край на частта и се доближиха на едва 9 преди последните десет минути. В началото на последната четвърт разликата падна до 7, но след това самоковци реагираха и пак увеличиха преднина си, за да завършат спокойно.

Тристан Кери се включи силно от пейката за домакините и завърши с 22 точки, а 13 се отчете Франк Търнър. Дабъл-дабъл пък направи Тони Гуджино след 12 точки и 10 борби.

Гостите бяха без Александър Груев, който има травма. В негово отсъствие най-резултатен стана Димитър Маринчешки, който игра силно и вкара 27 точки, а хвана и 10 борби. Добре пък от пейката се включи Самуел Франсис с 19 точки.