Академик Бултекс 99 превзе Варна за две поред

19-03-2016 18:41

Предпоследният в класирането на НБЛ Виваком Академик Бултекс 99 записа втора поредна победа. Тимът надви Черно море Порт Варна като гост с резултат 79-62 , след като в миналия кръг надви Черноморец у дома. Пловдивчани бяха много силни през второто полувреме, в което натрупаха сериозна преднина и записаха своята пета победа за сезона. Те имат и 17 поражения и продължават да са девети, а варненци са пети с 11-11 и при победа на Спартак Плевен днес вече ще делят позицията. В следващия кръг Академик гостува на плевенския тим, а Черно море – на Берое.

Домакините започнаха мача с много силна серия от 12-2 и запазиха добра преднина до края на първата четвърт, след която резултатът беше 20-11. Серия от 9-3 за пловдивчани през втория период свали разликата само до точка, а до почивката отборът обърна резултата за 40-38. В началото на второто полувреме Академик направи серия от 15-2 и се откъсна напред с двуцифрена разлика, която запази до края на третия период. След 13-3 в началото на последната десетка резултатът стана 71-51 и вече беше ясно, че победата ще бъде за гостите, които спокойно доиграха мача.

Пловдивчани имаха предимство под коша – 41-33 борби и 38-22 точки в тази зона. Те бяха по-силни и в стрелбата от тройката – 11/30 (36%) срещу 6/22 (27%) на варненци, както и 42% срещу 37% общо от игра. Те имаха и 16 срещу 4 точки след грешки на съперника.

Александър Митрович записа 23 точки и 7 борби за победителите, 17 плюс 6 записа Никола Трайков, а 15 и 6 – Бошко Йовович.

За Черно море 16 точки отбеляза Ангел Нацкин, с 13 и 8 борби се включи Симеон Илиев, а 10 и 5 асистенции записа Станислав Цонков.