Берое громи в Бургас за една част

19-03-2016 19:40

16-та победа от началото на сезона в НБЛ Виваком записа отборът на Берое. Заралии гостуваха на Черноморец и спечелиха с 95-62 въпреки трудно първо полувреме. Начало от 21-2 на второто обаче даде голям аванс на тима, който след това не бе пропилян. Така беройци задържаха третото място с баланс 16-6, докато черноморци са твърди последни с 2-20 и десета поредна загуба. В следващия кръг Берое ще приеме Черно море Порт Варна, а бургазлии Балкан.

Бургазлии тръгнаха добре и водеха в първите минути. Те дори натрупаха аванс от 5 точки, който поддържаха известно време, но вкрая на първата част гостите взеха аванс с кош на Тодорович. Те контролираха нещата и във втората и дори се откъснаха с 10 напред, но тогава черноморци отговориха с 10-0 и изравниха. След прекъсване за Любо Минчев обаче беройци завършихаполувремето с 5 точки поред и дръпнаха с толкова.

След супер начало от 10-0 на второто полувреме заралии се откъснаха с 15 точки напред. Кош за домакините спря серията за кратко, но Берое след това вкара още 11 поред, дръпна с 24 и на практика си реши мача.

Гостите доминираха в подкошието, където отбелязаха 28 точки в повече. Отделно те вкараха 30 точки след грешки на противника срещу 13 за черноморци.

Александър Тодорович бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Еврик Гари се включи с 15, а Тихомир Желев имаше 12 и 4 асистенции.

За домакините с 22 точки и 6 асистенции приключи Константин Коев, а 13 се отчете Марко Янушевич.