Левски спечели в Плевен и гледа към по-предно място

19-03-2016 19:50

Левски взе третата си поредна победа в НБЛ Виваком. "Сините" надиграха Спартак в Плевен с 82-78 и така вече гледат към по-предно място в класирането. Левскарите са седми с актив от 9 успеха и 13 поражения, като са само на победа зад плевенчани и на две зад петия Черно море. Самият двубой пък бе решен в последната минута, като преди това гостите изпуснаха аванс от 15 точки. В следващия кръг Левски ще гостува на Рилски спортист, а спартаклии приемат Академик Бултекс 99.

Първите точки в мача бяха за Левски, но след това плевенчани отговориха със серия от 12-2 и дръпнаха. Постепенно обаче "сините"намалиха, след което двубоят тръгна кош за кош. След 5-0 малко след средата на втората четвърт гостите поведоха с 5 точки, а те запазиха този аванс и до почивката.

Левски започна чудесно след паузата и след бърза серия от 10-0 направи разликата цели 15 точки за по-малко от две минути. Сашо Груев отбеляза тройка и спря устрема на "сините", а след него и Веско Георгиев наниза една. Левски обаче продължи да има аванс и да го поддържа на 9-10 точки. Толкова бе и след края на третата четвърт, но след начало от 11-2 на последната домакините изравниха и се върнаха в играта. Последваха няколко смени на водачеството с по 1 точка, а при две минути до края гостите поведоха с 2 след тройка на Хаджирусев. Малко след това Франсис изравни, но много важна тройка при 40 секунди до края вкара Деян Карамфилов. След него Франсис пропусна, а левскарите съумяха да удържат успеха.

Спартак направи 22 грешки в мача или 8 повече от съперника. Левскарите пък имаха 27 точки след грешки на съперника срещу 10 допуснати след свои грешки.

Силен мач за гостите изигра Евгени Хаджирусев с 20 точки, 5 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Алекс Симеонов се отчете с 15 точки и 5 борби, а Деян Карамфилов вкара 12 точки.

С дабъл-дабъл за домакините след 21 точки и 13 борби завърши Милован Савич. С 19 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Урош Величкович, а Александър Груев се завърна след травма и се отчете със 17 точки за 19 минути.