Рилски с важен успех в Ямбол

19-03-2016 19:44

Рилски спортист продължава битката за третото място с важен успех в Ямбол. Самоковци гостуваха в негостоприемната зала "Диана" и спечелиха със 78-70, след като контролираха нещата в края на третата и в четвъртата част. Така Рилски остана четвърти с баланс 15-7 или само на победа зад Берое, докато ямболии са осми с 6-15, но вече само успех пред Академик Бултекс 99. В следващия кръг Рилецо ще приеме Левски, докато Ямбол е домакин на шампиона Лукойл Академик.

Първата част бе равностойна и със смени на водачеството, без някой от отборите да се откъсне. Ямболии започнаха втората с 5-0, номалко по-късно Рилецо взе аванс. Самоковци поддържаха минимална преднина от 3-5 точки, а на почивката стана 4 след кош на Евгени Иванов за домакините.

С отлично начало от 8-0 на второто полувреме ямболии си върнаха водачеството. Те го държаха известно време преди Рилски да вкара 8 точки поред за край на третата четвърт и да поведе с 6. Гостите поддържаха преднината си в тези граници и в последната, но пък с 5 поредни точки на Франк Търнър разликата набъбна до 11 и мачът бе решен.

Гостите изпълниха 27 наказателни удара, но успяха в едва 13 опита или само 48%. Домакините пък бяха с 44%, но след 4 успешни от 9 опита.

Над всички за победата бе Франк Търнър с 22 точки, 6 борби и 5 асистенции. Дабъл-дабъл направи Кори Петрос след 13 точки и 16 борби, а по 12 точки имаха Тони Гуджино (11 борби) и Златин Георгиев.

За домакините силно игра Милиян Боцка, който завърши с 28 точки и 5 борби. Капитанът Станислав Говедаров пък се включи с 16 точки.