Рилски спортист уби устрема на Левски

25-03-2016 19:37

Рилски спортист победи Левски като домакин в „Арена Самоков” в резултат 108-74 в мач от 23-ия кръг на НБЛ Виваком. Така самоковци вече имат три поредни и общо 16 победи, както и 7 загуби, и са в четворката на класирането. Серията от три поредни победи на „сините” пък приключи днес и те остават на две зад шестия Спартак Плевен с актив 9-14. В следващия кръг Рилски гостува на Лукойл Академик в повторение на финала за Купата, а Левски ще опита да си върне победния ход като домакин на Академик Бултекс 99.

Ужасно начало на мача за Левски и страхотно за Любомир Киров, който наниза три тройки, доведе до 11-0 в полза на Рилецо. На моменти през първия период разликата стана 15 точки, а след него таблото показваше 32-19. Серия от 17-0 за домакините през втория период ги изстреля далеч напред, като на почивката те имаха 34 точки аванс след 27-6 през вторите 10 минути.

През цялата трета четвърт разликата се движеше около 30 точки, а отборите играеха равностойно. След 30 минути резултатът беше 80-48, а през последната четвърт Росен Барчовски пусна в игра резервите си. Разликата остана разгромна и до края отборите просто доиграха мача.

Рилски спечели 40 срещу 29 борби и вкара 54-34 точки в подкошието. Домакините имаха предимство и при успеваемостта общо от игра – 58% срещу 43%. Асистенциите бяха 20-14, точките след борби в нападение – 17-8, а точките след грешки на противника – 26-13.

Всички баскетболисти на Рилски спортист, с изключение на един, се разписаха в срещата, като най-резултатен с 21 точки (5 тройки) беше Дарин Иванов. По 15 добавиха Златин Георгиев (7 асистенции, 5 борби) и Николай Стоянов.

За Левски също само един баскетболист не се разписа – Йордан Минчев, който започна мача, но във втората минута поиска смяна и не се завърна в игра до края на мача. 21 точки отбеляза Алекс Симеонов, 15 и 6 борби записа Станислав Славейков, а 11 вкара Венцислав Петков.