Берое срази Черно море за едно полувреме за 5 поред

25-03-2016 20:55

Берое записа пета поредна победа в НБЛ Виваком, след като за едно полувреме натрупа голяма разлика срещу Черно море Порт Варна и победи с 80-60. В зала „Общинска” в Стара Загора баскетболистите на Любо Минчев вкараха само 24 точки за първото полувреме и изоставаха след него, но увеличиха значително резултатността си през втората половина на мача и спечелиха. Те продължават да са в тройката на класирането със 17 победи и 6 загуби, колкото има и Балкан. За варненци пък това беше трето поредно поражение, а те делят петото място със Спартак Плевен с по 11 успеха и 12 загуби. В следващия кръг Берое посреща Спартак, а Черно море гостува на Балкан.

Варненци започнаха мача със серия от 9-0, а нападението на домакините в началото на мача беше много слабо, което доведе до 7 точки на тяхната сметка за една част. През втория период варненци продължиха да водят, като на почивката имаха преднина от 7 точки. През първото полувреме отборите играеха с много грешки, като имаха общо 30, както и много ниски проценти за стрелба.

Берое започна второто полувреме със серия от 12-2 и взе водачеството за първи път в мача. нападението на тима потръгна и след като той наниза 30 точки само за третия период, натрупа аванс от 8 при 54-46. Серия от 14-2 до средата на последната десетка направи разликата 20 точки и сложи край на спора, като във финалните минути отборите доиграха мача, а авансът на домакините остана същият.

Отборите извършиха общо 53 грешки – 32 на варненци и 21 на старозагорци. Асистенциите – 22-14 отнетите топки – 25-10 бяха в полза на Берое, както и при точките под коша – 42-30 и точките след грешки на съперника – 27-15.

Резервите на Берое изиграха силен мач, като нито един от титулярите нямаше двуцифрен актив. От пейката Станислав Ваклинов записа 16 точки и по 4 борби и отнети топки, 14 плюс по 5 борби и отнети записа Аштън Мур, а 11 точки се отчете капитанът Мартин Раднев.

За варненци 19 точки и 7 борби, но и 9 грешки записа Симеон Илиев, 13 отбеляза Станислав Цонков, а 12 – Денислав Вутев.