Балкан не срещна трудност в Бургас

25-03-2016 19:45

Черноморец претърпя 11-а поредна загуба

Балкан постигна 17-а победа в НБЛ Виваком и прекъсна серията от две поредни загуби. В двубой от 23-и кръг ботевградчани се наложиха убедително като гост на Черноморец с 90-62след като водеха със значителна разлика през целия мач. Така до момента те запазват втора позиция с актив 17-6, а бургазлии са последни с 2-21. В следващия кръг Балкан посреща у дома Черно море Порт Варна, а Черноморец гостува на Ямбол.

Балкан започна много силно двубоя и поведе с 12-2 като допусна само един кош от игра на бургазлии в първите 7 минути на срещата. Във втората четвърт постепенно ботевградчани вдигаха водачеството си на 27 точки. Третата част започна пагубно и за двата отбора с доста грешки и пропуски. Близо 4 минути, след началото на второто полувреме никой не можеше да отбележи, но след като пооправиха нападенията си за 5 минути ботевградчани вдигнаха аванс до 40. До края домакините нямаше как да стопят голямата разлика и загубиха двубоя.

Марко Бъркич бе най-резултатен за успеха с 19 точки, а капитанът Мартин Маринов имаше 18. Душан Цветкович записа дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби, а 12 добави Николай Върбанов.

За Черноморец най-силно с 18 точки се включи Ерик Димитров. Капитанът Константин Коев имаше 14 точи и 8 борби, а 10 реализира Марко Янюшевич.