Спартак Плевен спря серията си от загуби

25-03-2016 19:52

Спартак Плевен спря серията си от три поредни поражения в НБЛ Виваком. В мач от 23-тия кръг тимът прие Академик Бултекс 99 и спечели с 90-77, след като водеше убедително цял мач. Плевенчани бяха убедителни в първите две части, когато натрупаха категоричен аванс и след това нямаха проблеми. Така тимът вече е с баланс 11-12, докато пловдивчани са девети с 5-18. В следващия кръг Спартак ще гостува на Берое, а Академик Бултекс 99 на Левски.

Серия от 10-0 даде аванс от 8 точки на домакините по средата на първата четвърт. Гостите отговориха с 5 поредни точки и намалиха, но Спартак вкара следващите 6, след което запази преднината си и след десет минути. Веднага след началото на втората четвърт разликата стана и двуцифрена, а малко след това със серия от 8-0 стигна и до 19 точки. След това домакините я поддържаха в тези граници и тя остана същата след 20 минути игра. След паузата Спартак не позволи някакъв срив, като чак в края гостите понамалиха.

Домакините вкараха 12 тройки от 27 опита за 44% срещу 8 от 26 за 30% за гостите, което даде и разлика.

Най-резултатен за победителите стана Александър Груев с 23 точки, като се отчете и с 5 асистенции, 3 борби и 3 отнети топки. Супер дабъл-дабъл с 19 точки и цели 20 борби записа Милован Савич, а Урош Величкович завърши с 18 точки, 9 асистенции, 6 борби и 6 отнети топки.

За гостите над всички бе Александър Митрович с 20 точки и 8 борби. Бошко Йовович се отчете с 16 точки и 4 борби, а Никола Трайков имаше 11 и 7.