Ямбол вкара 128 и се подигра с Черноморец

02-04-2016 19:32

Ямбол постигна седмата си победа от началото на сезона в НБЛ Виваком. Тимът воден от Петър Петров постигна лесно това срещу Черноморец след крайното 128-75. Ямболии тръгнаха силно от началото и бързо натрупаха солиден аванс, след което водеха убедително и постигнаха повече от убедителен резултат. Стози успех Ямбол си гарантира до голяма степен и място в плейофите. При три кръга до края шансът тимът да бъде изместен е само ако допусне три поражения, а пък Академик Бултекс 99 спечели всичките си срещи. Черноморец пък остава на последното място сбаланс 2-22 и 12 поредни поражения. В следващия кръг Ямбол гостува на Черно море, а бурзгазлии приемат шампиона Лукойл Академик.

Началото за домакините бе ударно и за по-малко от пет минути те вече водеха с 19-4. След това преднината остана в тези граници докрая на първата част, а през втората мина и 20 точки. Малко преди края й тя стигна до 27, а до почивката гостите свалиха до 23. Въпреки голямата разлика ямболии не се спряха и със страхотна трета част вдигнаха разликата дори и над 40 точки. В последната за домакините играха резервите, но преднината мина и 50 точки и се стигна до този катастрофален за гостите резултат.

Общо шестима от състезателите на ямболии завършиха с двуцифрен актив, а всичките 11 взели участие в мача отбелязаха поне по точка. Най-резултатен с 28 точки бе Боян Радетич, а Милиян Боцка се отчеет с 20, 7 борби и 6 асистенции. Добре от пейката пък се включи Андрей Иванов със 17 точки и 9 борби.

За гостите с по 19 точки приключиха Марко Янюшевич и Константин Коев (6 борби и 6 асистенции), а пък 16 точки вкара Илия Цветкович.